Publikacje

Drogi gościu, cieszę się że tutaj zajrzałeś. Astrofotografia oraz Astronomia to moje odwieczne hobby. Przez ostatnie kilka lat, bardzo intensywnie skupiam się właśnie na astrofotografii. W tym czasie na swoje własne potrzeby opracowałem całkiem sporo, różnych opisów, procedur, instrukcji i innych dokumentów, które zawierają dla mnie cenne wskazówki i ułatwiają mi szereg zadań i czynności związanych z astrofotografią. Szczególnie podczas prowadzenia sesji zdjęciowej, czy obróbce zebranego materiału zdjęciowego.

Zdecydowałem się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem jakie zebrałem w czasie spędzonym z tym wspaniałym hobby, na łamach niniejszej strony. Informacje jakie tu znajdziesz dotyczą przeróżnych obszarów astrofotografii, począwszy od obsługi wybranych funkcji kontrolera SynScan GOTO, przez przeróbki oraz modyfikacje sprzętu wszelakiej maści z jaką miałem do czynienia a skończywszy na oprogramowaniu użytkowym służącym do obróbki materiału fotograficznego ale i nie tylko.

Na tej stronie nie znajdziesz opisów wyłącznie kierowanych do zaawansowanych użytkowników, ani wyłącznie do początkujących. Z pewnością jest to mieszanka obydwu poziomów wtajemniczenia z czego osobiście cieszę się, że tak wyszło.

Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie interesującego.